google-site-verification=EpDY-0uIKerR15m1jX9l0VZ9jA5LwDJ4rsC49Cliy4Q ارتودنسی - مطالب خرداد 1397
منوی اصلی
ارتودنسی
 • احمد خلیلی دوشنبه 21 خرداد 1397 10:36 ق.ظ نظرات ()

  هولوگرام عمومی 

  شعاری برای تولید کنندگان این نوع از برچسب های هولوگرامی وجود دارد که اینگونه تعریف شده است .
  تولید بیشتر ، زمان کمتر ، هزینه ارزانتر

  هولوگرام آماده

  از پر مصرف ترین انواع هولوگرام در صنعت محسوب می شوند . شرکت های تولید کننده هولوگرام آماده، از تایپو گرافی های خاص و تعریف شده برای اصالت کالا و اصل بودن برای این گونه هولوگرام ها بهره می برند.

  در ساخت این گونه های هولوگراماز تکنولوژی های عمومی استفاده می شود .

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی جمعه 11 خرداد 1397 02:23 ب.ظ نظرات ()

  ریتینر ها و استفاده غلط از آنها

  ابزار ها و وسایل بسیار مختلفی از ارتودنسی را تا به این مطلب برای شما معرفی کرده ایم اما در این مطلب برای شما خواهیم گفت که استفاده از ریتینر ها به عنوان یک ابزار ارتودنسی باید به درستی انجام شود در غیر این صورت برای شما مشکل ایجاد میکند.

  متخصصین ارتودنسی پس از این که براکت و سیم های ارتودنسی را از دهان فرد خارج میکنند برای وی ریتنر تجویز میکنند . استفاده ی ناصحیح از ریتنر توسط بیمار احتمال برگشت درمان ارتودنسی را افزایش میدهد

   دندان ها و ایجاد فضا بین آنها

  افرادی که در طول دوره ی درمان خود دندان های خود را کشیده اند برگشت درمان به طور کلی با باز شدن فضا در ناحیه ی دندان های کشیده شده خود را نشان میدهد.

  .در این موارد بسته به مقدار باز شدن فضا و شکل و اندازه طبیعی دندان درمان مجدد یا استفاده از درمانهای بازسازی اندازه طبیعی دندان توصیه می‌شود.

  هدف متخصص ارتودنسی این نیست که تمامی دندان‌ها را با اجبار و با اعمال نیرو در محل ثابتی نگه دارد بلکه این هماهنگی اجزاء است که باعث حفظ یک دندان در یک موقعیت می‌شود که در‌‌نهایت توسط این اجزاء یعنی دندان‌ها، استخوان فک، عضلات و بافت‌های نرم ناحیه صورت می‌گیرد.

  بازگشت درمان ارتودنسی

  ارتودنسی

  متخصص ارتودنسی

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی شنبه 5 خرداد 1397 05:20 ب.ظ نظرات ()

  بهترین راه درمان دردهای سقف دهان

  در مطالب پیشین برای شما بسیار درباره درد های مختلفی که در  دهان به وجود میآید صحبت کرده ایم اما در این مطلب برای شما خواهیم گفت که اگر دردی در سقف دهان پیدا کردیم چگونه باید این درد را از بین برد؟پس ادامه این مطلب را از دست ندهید چرا که میتواند برای شما بسیار مفید باشد.
  1. سوختگی
  سوختگی که بر اثر خوردن نوشیدنی ها و غذا هایی با حرارت بسیار بالا اتفاق مممییی افتد، یکی از شایع ترین دلایل زخم شدن دهان بویژه در قسمت کام سخت میباشد که در ناحیه ی دچار عارضه ،پوست نازک شده و دچار تاول و تورم و التهاب و آسیب دیدگی حس چشایی خواهد شد.جالب است بدانید که یکی از غذاهایی که اکثر اوقات باعث سوختگی دهان میشود،پیتزا است.پیتزا کام سخت دهان را میسوزاند،زیرا قسمت مرکزی پیتزا که دارای پنیر داغ پیتزا میباشد ،با سقف کام سخت دهان برخورد مینماید که باعث سوختگی و تاول میشود.این اتفاق را کام پیتزا نیز میگویند.یکی از وسیله هایی که بیشترین سهم را در سوزاندن دهان دارد،مایکروویو است که غذا را از داخل گرم کرده و همه غذا را یکنواخت گرم مینماید.
  یکی از بهترین راه های درمان سوختگی دهان ، آلوئورا میباشد.نتایج تحقیقات نشان میدهد که سریع ترین راه برای التیام التهاب سوختگی است ومیتواند دوره درمان را یک هفته سرعت بخشید.اما از یاد نبرید که ژل های آماده آلوئه ورا که در بازار وجود دارد بدلیل داشتن موادی که ممکن است برای استعمال داخل دهان مناسب نباشد گزینه ی مناسبی برای معالجه سوختگی دهان شما نیستند و بهتر است که از آلوئه وراهای طبیعی استفاده نمائید.پنبه ای را که آغشته به آلوئه ورا میباشد را روی قسمت دچار سوختگی دهان خود قرار دهید.
  راه حل دومی که بسعرت التهاب سوختگی دهان شما را کاهش داده ودارای خاصیت ضد باکتریایی میباشد،نگه داشتن عسل روی آن زخم است.
  2. عفونت
  ورم کردن ،احساس درد و آبسه های دردناک ،از عوارض عفونت در ناحیه ی کام سخت دهان میباشد.این عفونت که میتواند در اثر ورد باکتری ها یا عفونت های ویروسی یا بوسیله پوسیدگی های دندان بوجود می آید.عفونت های دندانی و لثه ای باعث ایجاد برآمدگی پر از چروک هایی شدهه و تشکیل التهاب در اطراف منطقه آلوده میشود.در سقف دهان زمانی که عفونت دندانی نزدیک به کام سخت ایجاد میشود ،باعث ایجاد آبسه میشود

  سلامت دهان و دندان

  از آنجایی که سلامت دهان هر شخص مستقیما بر سلامت عمومی آن فرد تاثیرگذار است ،پس ممکن است با دچار شدن با هرگونه مشکلی در دهان خود نگران شوید.رعایت سلامت دهان و دندان بسیار ضروری است . اگر در سقف دهان خود احساس درد و ناراحتی میکنید،ابتدا بایستی علت آن را پیداکنید. اکثر درد های سقف دهان ناشی از خوردن غداهای خیلی داغ،تند و یا تیز است که باعث ایجاد تاول یا زخم های دهانی میشوند. اما اگر مشکل از خوراکی که خورده اید نیست، پس این احساس درد خبر از مشکلات جدی تری میدهد.
  احساس درد در سقف دهان بیشتر اوقات با تورم ، التهاب و یا یک تاول همراه است.این درد ها در محیط پرکاری مانند دهان که در طول شبانه روز مدام در حال خوردن غذا یا جویدن و یا صحبت کردن هستیم کاملا معمول است و این مشکلات را میتوانیم در خانه با دارو های طبیعی و خانگی التیام دهیم.

  سلامت دندان و دهان

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی چهارشنبه 2 خرداد 1397 03:24 ب.ظ نظرات ()

  تاثیر اسید معده و پوسیدگی دندان

  دلایل بسیار زیادی را میتوان برای پوسیدگی دندان ها بیان کرد.یکی از مهمترین این دلایل که برخی بر آن عقیده دارند و برخی خیر را میتوان اسید معده دانست .برخی بر این باورند که اسید معده میتواند با برخورد با دندان ها دچار پوسیدگی شدیدی در آنها شود.که ما در این مطلب به بررسی این موضوه=ع خواهیم پرداخت.
  پوسیدگی دندان ها علل زیادی میتواند داشته باشد. بعضی از این دلیل ها کاملا آشنا و شناخته شده هستند. مثلا استفاده از قند و شیرینی ، عدم مسواک زدن مداوم ، واستفاده نکردن از نخ دندان  یا عدم مراقبت درست حین ارتودنسی از دلایل عمده این مشکلند.اما بعضی از سایر دلایل هستند که چندان شناخته شده نیستند . یکی از بارزترین این دلایل اثر اسید معده و پوسیدن دندان هاست.
  رفلاکس اسیدی معده
  رفلکس اسید ، که از آن به عنوان رفلکس معده هم یاد میشود ، عارضه ای است تقریبا متداول که اسید معد از مری بیرون میریزد . نشانه های این عارضه به صورت سوزش قلب دیده میشود. بعضی دیگر کاملا بدون نشانه هستند و کاملا از وجود این عارضه غفلت میکنند.

  پوسیدگی دندان ها

  نقش معده بر پوسیدگی دندان


  بیمارانی که به رفلکس اسید مبتلا هستند بیشتر در خطر ابتلا به فرسودگی دندان هستند. زمانی که مین دندان در معرض محیط با ph 5.5 قرار میگیرد شروع به فرسایش میکند. این در حالی میباشد که ph اسید معده 2 یا حتی پایین تر میباشد. مواجهه هر روزه با اسید ، پوشش محافظ دندان را بتدریج نابود میکند و به شدت به آن آسیب میزند . موقعی که مینای دندان آسیب ببیند ، پوشش درونی دنتین در مقابل محیط قرار میگیرد و این عارضه ای مهم است که سلامت دندان را بخطر می اندازد. از آنجا که بیشتر اشخاص نشانی از رفلکس معده نشان نمیدهند ، اغلب دندانپزشک است که نشانه های پوسیدگی را در دندان میبیند.

  ارتودنسی

  متخصص ارتودنسی

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 2 خرداد 1397 03:25 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو