google-site-verification=EpDY-0uIKerR15m1jX9l0VZ9jA5LwDJ4rsC49Cliy4Q ارتودنسی - مطالب بهمن 1396
منوی اصلی
ارتودنسی
 • احمد خلیلی دوشنبه 30 بهمن 1396 12:15 ب.ظ نظرات ()

  رفع نامرتبی دندانها

  دلیل مراجعه ی افراد بسیار مختلف به متخصصان ارتودنسی را میتوان این دانست که ار نامرتبی دندان ها خود رنج میبرند.ا در این مطلب برای شما اطلاعاتی درباره این موضوع در نظر گرفته ایم که میخواد برای شما درباره رفع این مشکل صحبت های بسیار مفیدی داشته باشد.پس ادامه اینم مطلب را از دست ندهید.

  کراودینگ یا کجی دندانها یک مشکل شایع ارتودنسی  است که در شرایطی رخ می دهد که همه دندانها فضای کافی برای رویش به داخل لثه ندارند. نامرتبی دندانها ضمن نازیبا بودن می تواند بهداشت دندانها را مشکل نموده و باعث اختلال در جویدن و گاز گرفتن توسط دندانها گردد.

  بعد از درمان نامرتبی دندانها

  درمان نامرتبی دندانها توسط ارتودنسی

  اساسا" دو روش برای درمان نامرتبی دندانها وجود دارد. یکی کشیدن یک یا چند دندان برای تأمین فضای بقیه دندانها و دیگری بدست آوردن فضای مورد نیاز از طریق افزایش پهنای قوس دندانی و قدری جلوتر آوردن دندانهای جلویی می باشد.

  درمان ناردیفی دندانها در بیش از یکصد سالی که از پایه گذاری ارتودنسی مدرن می گذرد، همواره مورد اختلاف نظر بر سر کشیدن و یا نکشیدن دندانها بوده است. از آنجا که در ادوار مختلف و به سلیقه درمانگر های گوناگون، اولویت فاکتورهای تاثیر گذار در تصمیم کشیدن یا نکشیدن دندان متفاوت بوده است و خواهد بود، به نظر می رسد اتفاق نظری در این خصوص دست کم تا سالها صورت نگیرد. از جمله این فاکتورهای موثر می توان به شدت نامرتبی دندانی، فرم لب بیمار و میزان تاثیر پذیری آن از درمان ارتودنسی، میزان احتمال برگشت مشکل بعد از پایان درمان ارتودنسی و نوع ابزار و دستگاههای مورد استفاده جهت درمانارتودنسی اشاره نمود. با این وجود برخی کیس ها به لحاظ ویژگیهای اختصاصی بیشتر بر سر این دو راهی قرار می گیرند. تصمیم گیری نهایی بهتر است در این موارد با دخالت خود بیمار نیز در وزن دهی به فاکتورهای موثر بر نوع درمان صورت گیرد.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 30 بهمن 1396 12:16 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی یکشنبه 29 بهمن 1396 07:13 ب.ظ نظرات ()

  قسمت های تشکیل دهنده دندان

  در این مقاله به معرفی بخش های مختلف هر دندان می پردازیم

  امیدواریم برای شناخت قسمت های اصلی دندان کمک کافی رابه شما برساند.

  دندان ها از 4 قسمت اصلی تشکیل شده اند که به شرح زیر می باشد:

  • مینا، لایه بیرونی دندان
  • عاج، لایه داخلی و اصلی دندان
  • پالپ، بخش میانی حاوی عصب دندان
  • ریشه، بخشی از دندان که آن را درون فک محکم نگه می دارد.

  بخش های یک دندان

  مراحل رشد دندان های دائمی

  نخستین سری دندانهای کودک ۲۰ عدد بوده و دندانهای شیری نامیده می شوند. با افتادن این دندانها، سری دوم دندانها که ۳۲ عدد هستند با عنوان دندانهای دائمی جایگزین آنها می گردند. دندانهای شیری و دایمی طبق برنامه ریزی و ترتیب رویش معینی در فک بالا و پایین ظاهر می شوند. اگرچه زمان رویش آنها ممکن است به طور طبیعی تا بیش از دو سال هم نوسان داشته باشد ولی دو دندان قرینه نمی بایست با فاصله بیش از ۶ ماه نسبت به یکدیگر برویند. تکامل دندانی دخترها معمولا" جلوتر از پسرها می باشد. دندانهای دخترها در قیاس پسرها همچنین تاج های کوچکتر و ریشه هایی اندکی کوتاهتر دارند.

  جالب است به خاطر بسپارید که تمامی دندانهایی که یک انسان تا آخر عمر خواهد داشت (بجز دندانهای غیر طبیعی) هنگام تولد او داخل استخوانهای فکین تشکیل شده اند و یا در حال تکامل می باشند. در واقع جوانه تمامی دندانهای شیری و دندانهای کرسی اول دایمی در بدو تولد تشکیل شده اند و حتی آهکی شدن آنها در جریان می باشد. جوانه بقیه دندانهای دایمی نیز در این زمان بوجود آمده ولی آهکی شدن آنها در طی کودکی صورت خواهد گرفت. بنابراین نگهداری دندانهای فرزند شما می بایست از پیش از تولد او آغاز گردد. سوء تغذیه مادر در این دوران باعث ایجاد ساختاری نرم و همچنین اخلال در روند آهکی شدن دندانها می گردد و بدین ترتیب استعداد پوسیدگی و بروز نواقص دندانی افزایش می یابد

  ارتودنسی

  متخصص ارتودنسی

  آخرین ویرایش: یکشنبه 29 بهمن 1396 07:14 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی دوشنبه 23 بهمن 1396 12:40 ق.ظ نظرات ()

  الگوهای دیجیتال دندان ها

  با پیشرفت علم روش های جدید درارتودنسی جای روش های قدیمی و کم سرعت را گرفته اند. تمامی سیستم ها به صورت دیجیتال و سرعتی تغییر کرده اند. برای مثال سیستم های اطلاعات هر بیمار ،رادیوگراف و فتوگراف ها همگی به صورت دیجیتالی عمل میکنند.

  و رکوردهای پیشرفته ای هستند که سبب تسهیل اتوماسیون در آینده می گردند. در حالیکه تاکنون یک بخش از رکوردهای ارتودنسی از این پیشرفت بازمانده بود: مدل های گچی

  مدل سه بعدی دیجیتال

  مزیت های مدل های دیجیتال دندان ها

  با ورود مدل های دیجیتال پیشرفت زیادی در  ارتودنسیایجاد شد. از مزایای ارتودنسی می توان به موارد زیر اشاره کرد

  سریعتر و کارآمدی بیشتر

  با مدل های سه بعدی دیجیتال، دیگر نیازی به مدل های گچی نمی باشد. این تکنولوژی باعث رفع احتمال شکسته شدن و آسیب مدل های معمول فیزیکی شده و بدین ترتیب صرفه جویی زیادی در وقت و هزینه درمان می نماید.

  مدل های سه بعدی دیجیتال سریعتر بوده و کارآمدی بیشتری دارند.

  ارتودنسی

  متخصص ارتودنسی

  آخرین ویرایش: دوشنبه 23 بهمن 1396 12:41 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی شنبه 21 بهمن 1396 12:54 ب.ظ نظرات ()

   ترمو وود چیست؟

  برای آشنایی با ترمو چوب در این مقاله با ما هماره باشید:

  چوب دارای طبیعتی ناپایدار می باشد. . این ویژگی چوب ، باعث بروز مشکلاتی همچون خمیدگی ، پوسیدگی می شود و معماران و مهندسانی که از چوب در ساختمان ها استفاده می کنند به خاطر وجود این ویژگی رنج می برند . برای رفع این مشکل راه حلی ایجاد شده است که به آن اصلاح حرارتی می گویند . پس از اجرای این فرآیند بر روی چوب محصولی حاصل می شود که به آن ترموودیا چوب ترمو می گویند .انجام این پروسه بر روی چوب موجب می شود که چوب قابلیت استفاده در محیط های بیرونی را داشته باشد .

  تاریخچه ترموچوب و اصلاح حرارتی

  زمان زیادی نیست که روش اصلاح حرارتی چوب و تولید چوب ترمو  در آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد اما سابقه این شیوه در اروپا به اوایل دهه ۱۹۹۰ برمی‌گردد. شیوه ای که با همکاری مدیران صنعتی و VTT، مرکز تحقیقات فنی فنلاند، با هدف افزایش کارایی منابع بزرگ اسکاندیناوی، بهبود یافت.

  چوب ترمو
  ترمووود

  آخرین ویرایش: شنبه 21 بهمن 1396 01:12 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی جمعه 20 بهمن 1396 09:29 ب.ظ نظرات ()

  معاینات اولیه ارتودنسی

  مراجعه شما به متخصص ارتودنسی نخستین گام به سوی لبخندی زیباتر می باشد.این ملاقات ۱۵ دقیقه ای مهم توسط متخصص ارتودنسی به ما یک شناخت کلی از نیازهای ارتودنسی شما می دهد. لطفا" مطب را از هر گونه مشکل پزشکی قابل توجه (مانند دیابت، فشار خون بالا، دریچه قلب مصنوعی، تب مفصلی و ...) یا داروهای خاص مصرفی آگاه سازید.

   صرفنظر از اینکه شما بزرگسال هستید و به دنبال درمان ارتودنسی خودتان یا قصد بررسی مشکل فرزندتان را دارید، با ملاقات از وبسایت ما اولین گام را برای رسیدن به یک لبخند سالم و زیباتر برداشته اید :)

  ما همواره مشتاق دیدار شما بیماران جدید در جریان اولین مراجعه به مطبمان هستیم. بزرگترین هدف ما این است که شما را با ارائه خدمات عالی و تجربه بالینی خود شگفت زده کرده و همزمان لبخندی که همیشه آرزویش را داشته اید به شما هدیه کنیم.

  متخصص ارتودنسی در معاینه اولیه ارتودنسی مشکلات و نیاز های کلی ارتودنسی بیمار را ارزیابی می کند


  اولین معاینه ارتودنسی

  به محض ورود، شما مورد استقبال کارمندان ما قرار می گیرید. کارمندان مهربان مطب ما تمام تلاش خود را خواهند کرد تا شما در تمامی جلسات، احساس حضور در منزل خود را داشته باشید. ما همچنین به وقت شما ارج نهاده و سعی می کنیم که میزان انتظارتان در هر ملاقات به حداقل برسد سپس کارمندان ما شما را به اتاق معاینه راهنمائی خواهند کرد. دکتر داودیان بر اساس معاینه بالینی و بررسی رادیوگرافی هایی که احتمالا" همراه خود آورده اید اقدام به بررسی نیاز های  ارتودنسی شما می کنند. از اینرو تقاضا می گردد چنانچه هر گونه رادیوگرافی از دندانها و فک خود طی ۶ ماه گذشته تهیه کرده اید همراه داشته باشید. 

  ارتودنسی

  متخصص ارتودنسی

  آخرین ویرایش: جمعه 20 بهمن 1396 09:33 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی جمعه 20 بهمن 1396 06:55 ب.ظ نظرات ()

  ارتودنسی در سن بالا 

  اکثر افرادی که نگران ظاهر دندان ها و ناهنجاری های دندان ها هستند در مورد شرایط سنی مناسب برای ارتودنسی اظهار نگرانی میکنند. شاید در سالهای گذشته ارتودنسی درمانی بود که رده های سنی خاصی که اغلب سنین پایین و کودکان بودند را در بر می گرفت اما امروزه با پیشرفت علم این موضوع تغییر کرده.

  امروزه دیگر ارتودنسی تنها برای کودکان نیست. دندانها را در هر سنی به شرط سلامت لثه و استخوان می توان ردیف نمود. ما گزینه های مختلفی از درمان های ارتودنسی را برای بیماران خود از جمله بزرگسالان مهیا کرده ایم. یک لبخند زیبا از همین امروز می تواند آغاز گردد.

  درمان ارتودنسی در سنین بالا و بزرگسالی با بهبود ظاهر به مراتب تاثیر بیشتری بر ارتقاء اعتماد به نفس به جا می گذارد. دندانهای نا مرتب و رویهم قرارگیری نا مناسب فکین روی یکدیگر می تواند سبب از دست رفتن استخوان و لثه، سایش دندانها، سردرد و یا مشکلات مفصلی نیز گردد.

  ارتودنسی در سنین بالا امکان پذیر است

  تکنیک های ارتودنسی بزرگسالان

   

  خبر خوش اینکه تکنیک ها و ابزارهایی که ما مورد استفاده قرار می دهیم نگرانی بزرگسالان را به طرز محسوسی در خصوص ناراحتی حین ارتودنسی، طول درمان و دفعات مراجعه کاهش می دهد و انتخاب های زیادی از قبیل انواع براکت های فلزی،براکت های سرامیکی همرنگ دندان و سیستم دیمون را پیش روی آنها قرار می دهد.

  درصد قابل توجهی از بیماران مطب ما بزرگسالان هستند زیرا آنها اعتقاد دارند هیچگاه برای بهتر کردن بهترین دارائیشان که همان لبخندشان می باشد، دیر نیست.

  ارتودنسی

  متخصص ارتودنسی

  آخرین ویرایش: جمعه 20 بهمن 1396 06:57 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی جمعه 20 بهمن 1396 11:25 ق.ظ نظرات ()

  سن ارتودنسی برای کودکان

  ارتودنسی نوعی از درمان است که اغلب مراجعین به مطب های دندان پزشکی این سوال را از متخصصین می پرسند که آیا می توان دندان های کودمان را نیز ارتودنسی کرد.؟ طبیعی است که تمام والدین تمایل دارند فرزند خود از تمامی جنبه ها فردی کامل باشد که این تکامل حتی در مشخصات ظاهری و فردی نیز جلوه دارد. حال اینکه نامرتبی ظاهر دندان ها نه تنها موجب کاهش اعتماد به نفس فرزند میشود بلکه در برخی موارد فرد حتی در خوردن غذا دچار مشکل میشود. در این قستم قصد ما پاسخگویی به این سوال است که آِیا کوکادن نیز می توانندارتودنسی کنند؟ و سن مناسب برای ارتودنسی کودکان چقدر است؟

  در حال حاضر امکان انجام درمان های ارتودنسی پیشرفته ای برای کودکان ۷ تا ۱۱ ساله وجود دارد که می توانند نتایج سودمندی بالاخص در موارد ناهنجاری های فکی به همراه داشته باشند. درمان این دسته از مشکلات نسبت به سنین بالا که فکین و صورت کاملا" تکامل یافته اند می تواند سبب بهبود و یا دست کم جلوگیری از بدتر شدن آن گردد. بدین ترتیب درمان زودهنگام مشکلات فکی ضمن حذف یا تسهیل درمان اضافه در آینده سبب صرفه جویی در هزینه خواهد شد.

  از آنجا که دندانهای اطفال در این سنین هنوز به طور کامل نروییده اند، می توان روند تکامل دندان ها را از جلو به عقب و از سمتی به سمت دیگر ارزیابی نمود و هرگونه مشکلی را در امر رویش دندانها در مراحل اولیه تشخیص داد.

  در این سنین ممکن است درمانی مورد نیاز نباشد ولی اغلب بهترین سن برای درمان اپن بایت (باز بودن فاصله بین دندانهای بالا و پایین)، برطرف نمودن کراس بایتی که مانع قرارگیری صحیح فکین رویهم می گردد، کاهش عوارض ناشی از عادت مکیدن انگشت شست، کاهش احتمال شکستن دندانهای بیرون زده جلو، رفع مشکلات بلع و تکلم، هدایت تکامل فک در موارد مشکل شدید اسکلتی و تنظیم فضای رویش دندانها در قوس بالا و پایین می باشد. درمان ارتودنسی زودهنگام بسته به نوع درمان، توسط دستگاههای ارتودنسی ثابت یا متحرک صورت می گیرد.

  ارتودنسی کودکان

   کیفیت و مزایای درمان ارتودنسی درکودکان 

  • افزایش اعتماد به نفس با بهبود زیبایی صورت
  • تامین فضا برای دندانهای در حال رویش یا نامنظم
  • ایجاد تناسب صورتی از طریق هدایت رشدی فک
  • کاهش ریسک شکستن دندانهای بیرون زده جلویی
  • حفظ فضای دندانهای دائمی نروییده
  • کاهش احتمال کشیدن دندان
  • کاهش احتمال نیاز به جراحی فک
  • ارتقاء سلامت لثه و نسوج نگهدارنده دندان ها
  • کاهش طول درمان با دستگاههای ثابت

  ارتودنسی زودهنگام

  ارتودنسی

  متخصص ارتودنسی

  آخرین ویرایش: جمعه 20 بهمن 1396 11:31 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی سه شنبه 17 بهمن 1396 11:44 ب.ظ نظرات ()

  درمان نامرتبی دندان ها به روش ارتودنسی

  اگر از نامرتبی دندان هایتان خسته شده اید و خواهان لبخندی جذاب روی صورت خود هستید با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید. پیش از اینکه به بررسی شیوه های ارتودنسی بپردازیم میخواهیم با یک تعریف کلی برای شناخت ارتودنسی آشنا شویم.به شاخه‌ای از دندانپزشکی که برای مرتب کردن ناهنجاری و بهم ریختگی دندان ها و اصلاح و مرتب کردن آنها به کار مبرود ارتودنسی میگویند. با توجه به اینکه  نظافت دندان‌های  نامرتب و دندان‌هایی که به خوبی روی یکدیگر قرار نمی‌گیرد دشوارتر است، احتمال از دست دادن زودهنگام این دندان‌ها به دلیل پوسیدگی و بیماری‌های لثه بیشتر است. تاثیر نامطلوب این دندان‌ها بر زیبایی لبخند و چهره نیز بدیهی است. بنابراین ارتقاء سلامت دهان و دندان، خلق لبخندی زیباتر و افزایش طول عمر دندان‌ها از مزایای ارتودنسی دندان‌ها به شمار می‌رود.امشکلات دهان و دندان

  چه کسانی  باید از ارتودنسی استفاده کنند؟ 

  در صورت وجود هر یک از مشکلات مرتبط با بی‌نظمی دندان که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود، انجام درمانارتودنسی توصیه می‌شود:

  • دیپ بایت : در این حالت دندان‌های قدامی یا پیشین فک بالا همپوشانی عمودی زیادی با دندان‌های جلویی پایین دارد.
  •  آندربایت: در این حالت دندان‌های پایین بسیار جلو یا دندان‌های بالا بسیار عقب است.
  • کراس بایت: دندان‌های بالا با زاویه مناسب پایین نمی‌آید تا هنگام بستن دهان جلوی دندان‌های پایین قرار بگیرد.
  • اپن بایت: هنگام روی هم قرار گرفتن دندان‌های جلو یا عقب، فضایی بین سطوح بایت دندان‌ها ایجاد می‌شود.
  • انحراف میدلاین: خط میانی دندان‌های پیشین بالا در این ناهنجاری در امتداد خط میانی دندان‌های پیشین پایین نیست.
  • فاصله بین دندانی: در اثر از دست دادن دندان یا به دلیل این که دندان‌ها فضای دهان را پر نمی‌کنند، فاصله یا فضای خالی بین دندان‌ها ایجاد می‌شود.
  • به هم فشردگی یا شلوغی دندان‌ها: چنانچه در قوس دندانی فضای کافی برای قرارگیری دندان‌ها وجود نداشته باشد، دندان‌ها به هم‌ فشرده و نامرتب می‌شوند

  ارتودنسی

  متخصص ارتودنسی

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 18 بهمن 1396 12:20 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی چهارشنبه 11 بهمن 1396 01:19 ب.ظ نظرات ()

   درمان ارتودنسی چه مدت طول میکشد؟

  یکی از دغدغه های هر بیماری که قصد دارد از ارتودنسی استفاده کند را این دانست که نگران مدت زمانی است که درمانش به وسیله ارتودنسی طول خواهد کشید .ما در این مطلب برای شما اطلاعاتی بسیار مفید را در این رابطه قرار داده ایم.پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

  مداخله ارتودنسی بسته به نوع و شدت ناهنجاری (اعم از دندانی یا فکی) گستره وسیعی از ملاحظات پیشگیرانه تا درمان های پیشرفته را در بر می گیرد. بنابراین طول درمان ارتودنسیپاسخ واضح و ثابتی نمی تواند داشته باشد! با این وجود معمولا" بر اساس سن بیمار و شدت ناهنجاری ممکن است بین ۶ ماه تا ۳ سال  به طول انجامد. همچنین نتیجه ایده آل درمان به نحوه همکاری بیمار با متخصص ارتودنسی بستگی دارد.امروزه ارتودنسی برای تمامی گروه های سنی قابل ارائه می باشد.

  چه سنی برای ارتودنسی مناسب است؟


  مطب تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان
   خدمات درمانی ارتودنسی را برای تمامی گروه های سنی بزرگسال، نوجوان و کودکان ارائه می دهد. ما با پیروی از دستورالعمل انجمن ارتودنتیست های آمریکا سن ۷ سالگی را سن مطلوب اولین مراجعه به متخصص ارتودنسی  معرفی می کنیم. این امر به ارزیابی اولیه مشکلات ارتودنسی و تعیین زمان مناسب مداخله کمک می کند. بسیاری از بیماران بنابر شنیده های نادرست گمان می کنند که درمان ارتودنسی در سنین بالا امکان پذیر نمی باشد. حال آنکه شیوه ها و تکنیک های حال حاضر ارتودنسی مدرن محدودیت سنی را پشت سرگذاشته است. در واقع باید گفت اگر چه هر مشکلی (اعم از دندانی یا فکی) در ارتودنسی دوره سنی مطلوب خود را دارد، نگرانی رایج مبنی بر عدم امکان درمان ارتودنسی در سنین بالاتر مدت هاست برطرف شده است. 

  ارتودنسی

  متخصص ارتودنسی

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی سه شنبه 10 بهمن 1396 03:44 ب.ظ نظرات ()

  تاریخچه ارتودنسی

  پیش از اینکه به مبحث ارائه خدمات به روز از دنیای ارتودنسی بپردازیم میخواهیم برای شما صحبت هایی از دنیای گذشته ارتودنسی داشته باشیم.پس ادامه این مطلب را از دست ندهید چرا که بسیار مفید خواهد بود.

  از قرن ها پیش انسانها به دنبال دندانهای مرتب بوده اند. به گفته انجمن متخصص ارتودنسی های آمریکا اجساد مومیایی یافت شده است که دارای حلقه فلزی روی دندانهایشان بوده اند و برای بستن فواصل بین دندانها از نخ های بدست آمده از احشای حیوانات استفاده می شده است. رومیان قدیم هم مردگان خود را با ابزارهای متصل به دندانهایشان دفن می کرده اند. بین سالهای ۴۰۰ تا ۵۰۰ قبل از میلاد بقراط و ارسطو نظراتی در مورد نحوه مرتب کردن دندانها مطرح کردند. پس از میلاد مسیح، سلسوس اولین روش درمان ارتودنسی دندانها را با فشار انگشت ارایه نمود. اما اساس تحولات ارتودنسی به حدود سالهای ۱۷۰۰ میلادی باز میگردد

  پدر علم ارتودنسی کیست؟

  تاریخدانان افراد مختلفی را شایسته عنوان پدر علم ارتودنسی می دانند، یکی از آنان نورمن کینگسلی، یک دندانپزشک، نویسنده، هنرمند و مجسمه تراش بود. او در سال ۱۸۵۸ اولین مقاله خود را در رابطه باارتودنسی نوشت و در سال ۱۸۸۰ کتاب خود را با عنوان درمانهای دفرمیتی های دهانی منتشر نمود. در آمریکا در اوایل سالهای ۱۹۰۰ میلادی ادوارد انگل اولین طبقه بندی ساده را برای مال اکلوژن ها ارایه کرد که همچنان مورد استفاده قرار می گیرد (کلاس I، کلاس II و کلاس III). ابداع پایه و اساس دستگاههای نوین ارتودنسی به شیوه ای ساده به وی نسبت داده می شود. او اولین دانشکده آموزش ارتودنسی را بنا نهاد و در سال ۱۹۰۱ انجمنارتودنسی آمریکا و در سال ۱۹۰۷ اولین ژورنال تخصصی ارتدنسی را پایه گذاری کرد. بدین ترتیب تلاش های ویارتودنسی و ارتوپدی دندانی صورتی را به عنوان نخستین تخصص رسمیت یافته دندانپزشکی معرفی نمود.

  ارتودنسی

  متخصص ارتودنسی

  آخرین ویرایش: سه شنبه 10 بهمن 1396 03:53 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی شنبه 7 بهمن 1396 04:21 ب.ظ نظرات ()

  وسایل فانکشنال ثابت در ارتودنسی

  وسایل ثابت به دندان‌های آسیای بالا و پایین چسبانده می‌شود و با جلو نگه داشتن فک،  جلو آمدن دندان‌ها را در زمان رشد کودک به حداقل می‌رساند و دندان‌ها را کنار هم نگه می‌دارد.

  یکی از وسایل فانکشنال ثابت Forsus است که دستگاه فنری پیستون مانندی است که به ردیف بالا و پایین دندان‌ها متصل می‌شود. در این فنرها با دو تکه فلز به گونه‌ای به قوس‌ها فشار رو به جلو یا عقب آورده می‌شود که مشکل اورجت زیاد ناشی از کشش رو به عقب فک بالا و فشار رو به بیرون فک پایین حل شود و در نهایت دو فک در نقطه مناسب به هم برسند.

  درمان مکیدن انگشت شست با کمک ارتودنسی

  مکیدن انگشت شست باعث جلو آمدن فک و دندان‌های بالایی می‌شود که  مشکل اورجت بیش از حد را به دنبال خواهد داشت. در این شرایط باید ارتودنسی انجام شود. ما در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان از وسایل خاصی برای ارتودنسی  پیشگیری استفاده می‌کنیم تا انجام ارتودنسی های پرهزینه و گسترده در آینده ضروری نباشد.

   

  ارتودنسی

  متخصص ارتودنسی

  آخرین ویرایش: سه شنبه 24 بهمن 1396 06:12 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی شنبه 7 بهمن 1396 02:33 ب.ظ نظرات ()

  آشنایی با ارتودنسی پیشگیری

  ارتودنسی شیوه ها و راهکاری بسیار مختلفی دارد .ما در این مطلب برای شما به بررسی یکی از این موارد خواهیم پرداخت که اردنسی پیشگری نام دارد.به همین دلیل به شما پیشنها د میکنیم ادامه این مطلب را از دست ندهید.

  هر چه درمان ارتودنسی سریع‌تر انجام شود، سودمندی آن برای رشد و سلامت دهان و دندان‌های کودک بیشتر خواهد بود. داشتن لبخندی زیبا و دندان‌های ردیف و مرتب یگانه مزیت  ارتودنسی  پیشگیری  نیست.
  ارتودنسی پیشگیری با حفظ ساختار دندان‌ها از بروز ناهنجاری‌های فک و دندان (مال اکلوژن) جلوگیری یا آن‌ها را اصلاح می‌کند. هر گاه متوجه مشکلی در دندان‌های فرزندتان شدید، هر چه سریع‌تر به دندانپزشک مراجعه کنید تا با درمان زودهنگام از آسیب‌دیدگی بیشتر دندان و لزوم انجام عمل‌های پرهزینه جلوگیری کنیدمتخصصین ما در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان معتقدند که ارزیابی دندان‌های کودکان و انجام ارتودنسی پیشگیری باید درسنی پایین صورت گیرد به این علت که ارتودنسی پیشگیری مدت و پیچیدگی درمان‌های ارتودنسی آتی را کاهش می‌دهد.
  متخصصین ما ناراحتی‌های شایع فک، بایت یا دندان‌های کودکان را به درستی تشخیص می‌دهند و بهترین روش را برای درمان این مشکلات پیشنهاد می‌دهند. از آنجایی که رشد دندان هر کودک متفاوت با دیگری است، متخصصین ارتودنسی ما برنامه‌ی درمانی منحصر به فردی را برای هر کودک در نظر می‌گیرند. خدماتارتودنسی پیشگیری ما به گونه‌ای طراحی می‌شود که نتایج مناسب را با تحمل حداقل ناراحتی یا حتی بدون تحمیل کمترین درد به دست دهد. برای دریافت وقت مشاوره از متخصصین مجرب کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان کافی است با شماره‌های  تماس 8887514566520980 حاصل فرمایید یا از طریق تلگرام با مشاورین ما صحبت نموده و سوالات خود را مطرح کنید.

  مزایای ارتودنسی پیشگیری

  • ایجاد فضا برای دندان‌های به هم فشرده و در حال درآمدن
  • متقارن ساختن صورت با تاثیر بر رشد فک
  • کاهش خطر آسیب دیدن دندان‌های پیشین جلو آمده
  • حفظ فضا برای دندان‌هایی که هنوز درنیامده‌اند.
  • کاهش ضرورت کشیدن دندان
  • کوتاه کردن زمان استفاده از بریس
  • کاهش ضرورت جراحی فک
  • اصلاح مشکل بایت و از بین بردن احتمال پوسیدگی، ناراحتی لثه، لب‌پر شدن تصادفی دندان، ساییدگی غیریکنواخت دندان یا اختلال‌های گفتاری نشأت گرفته از ناهنجاری‌های بایت

  ارتودنسی

  متخصص ارتودنسی

  آخرین ویرایش: سه شنبه 24 بهمن 1396 07:06 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی دوشنبه 2 بهمن 1396 06:55 ب.ظ نظرات ()

  هزینه استفاده از ارتودنسی ثابت

  یی از اصلی ترین دغدغه های هر بیماری برای ارتودنسی هزینه هایی است که باید متحمل شود.ما در این مطلب به بررسی برخی از این هزینه ها خواهیم پرداخت.پس ادامه این مطلب برای شما بسیار مفید خواهد بود.

  هزینه ارتودنسی  ثابت نیز مانند تمام درمان‌های ارتودنسی به شرایط خاص هر بیمار، یعنی عواملی چون پیچیدگی و شدت نامرتب بودن دندان‌ها، نوع بریس و مدت زمان درمان بستگی دارد.  بنابراین هزینه دقیق ارتودنسی تا زمان مراجعه به متخصص مشخص نمی‌شود.

  چگونه از بریس ثابت مراقبت کنیم؟

  پس از هر اقدام پزشکی به یک دسته از مراقبت ها نیاز است ما در این مطلب میخواهیم برای شما درباره برخی از مراقبت هایی که برای ارتودنسی ها لازم است صحبت میکنیم.پس اداه این مطلب را از دست ندهید.

  روش های بسیاری برای مراقبت از بریس ثابت وجود دارد در ادامه به آنها می پردازیم از آنجایی که بریس روی دندان‌ها ثابت شده است باید وقت کافی برای تمیز کردن اطراف بریس، دندان‌ها و لثه‌ها صرف شود. استفاده از مسواک معمولی کفایت می‌کند، مسواک برقی نیز مناسب است. مسواک‌های بین دندانی کوچک برای تمیز کردن ناحیه‌های دور از دسترس توصیه می‌شود. برای محافظت از دندان‌ها حتماً از خمیردندان فلورایددار استفاده کنید و دندان‌ها را روزی یکبار با دهانشویه حاوی فلوراید شستشو دهید. رعایت رژیم غذایی سالم و به حداقل رساندن مصرف مواد قندی نیز مهم است. مراجعه منظم به دندانپزشک و جرمگیری دوره‌ای را نیز فراموش نکنید.

  آخرین ویرایش: یکشنبه 29 بهمن 1396 08:43 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • احمد خلیلی دوشنبه 2 بهمن 1396 06:23 ب.ظ نظرات ()

  شیوه صحیح انجام ارتودنسی ثابت

  یکی از مهمترین موارد ارتودنسی را میتوان ارتودنسی ثابت دانست ما دراین مطلب برای شما به بررسی برخز از اطلاعاتی خواهیم پرداخت که اگر شما از متقاضیان این نوع ارتودنسی هستید به آن دست پیدا کنید.

  تکنولوژی ارتودنسی ثابت برای درمان انواع ناهنجاری‌های فکی و دندانی (مال اکلوژن) طراحی و تهیه می‌شود که پی‌آمد نامرتبی و بی‌نظمی دندان‌ها، عدم تناسب فک‌ها یا هر دو است. 
  وسایل ارتودنسی ثابت از براکت‌ها (نگین‌های) سرامیکی یا فلزی کوچکی تهیه می‌شود که به دندان‌ها چسبانده می‌شود و مانند دسته‌هایی عمل می‌کنند که دندان‌ها را تحت کنترل سیم‌های ارتودنسی حرکت می‌دهند. این سیم‌ها در ابتدای دوره درمان انعطاف‌ پذیری بیشتری دارند و به موازات پیشرفت درمان سفت‌تر می‌شوند

  چه کسانی متقاضی انجام ارتودنسی ثابت هستند؟

  مناسب بودن درمان ارتودنسی ثابت در جلسه مشاوره با استفاده از ابزار تشخیصی تعیین می‌شود. بریس ثابت تقریباً برای تمام بیماران ارتودنسی مناسب است و به دلیل قابلیت حرکت دادن زیاد دندان‌ها غالباً بهترین درمان برای بیماران دچار اختلال‌های پیچیده محسوب می‌شود. ارتودنسی  ثابت بهترین انتخاب برای بیمارانی است که خواستار نتایج تضمین شده هستند، چرا که موفقیت ارتودنسی متحرک به شدت به همکاری خود بیمار در استفاده از بریس بستگی دارد.

  آخرین ویرایش: سه شنبه 10 بهمن 1396 05:44 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic